szydełko i włoczka koloru fioletowego
Lekcje szydełkowania

Czas na Półsłupek nawijany i Słupek

To też są podstawy jeśli ktoś chce się spytać 😀

Pewnie pierwsza Twoja myśl, dlaczego półsłupek nawijany nie jest w tej samej lekcji co „zwykły” półsłupek? Jak dla mnie jest takim trochę kuzynem słupka, choć wysokością przypomina półsłupek. Uwierz, że tak naprawdę nie ma znaczenia z którym z tych ściegów go połączę w jednej lekcji 😉 Jak je zobaczysz to sama się przekonasz czy to było dobre połączenie (zostaw wtedy koniecznie komentarz)

Półsłupek nawijany

Jeśli już wiesz jak zrobić podstawowy półsłupek to pójdzie z górki.

Do roboty!

Mamy już łańcuszek. Teraz nawijamy na szydełko włóczkę (robimy narzut). Dopiero po tym wpijamy szydełko w 2 oczko. Nawijamy włóczkę i płynnym ruchem przeciągamy szydełko przez wszystkie 3 nitki. Voila!

Mamy zrobiony Półsłupek Nawijany 😀 To była pestka c’nie? Oczywiście trzeba przerobić cały rząd (najlepiej od razu ze 3 😉 ), aby utrwalić to czego się właśnie uczysz.

Teraz już wiesz jak zrobić półsłupek nawijany, więc słupek nie powinien Cię niczym zaskoczyć 🙂

Póki jest fala, płyniemy dalej!

Lecimy z tym?

Zaczynamy oczywiście od łańcuszka nawijamy nitkę na szydełko, następnie wpijamy w 3 oczko łańcuszka. (chyba, że chcesz kontynuować na tym co już zostało przerobione, zrób dwa oczka łańcuszka i odwróć robótkę)

( hę? ale dlaczego?)
Słupek jest wyższy od półsłupka, więc musi mieć wyższy początek rzędu.

Po wbiciu robimy kolejny narzut (nawijamy włóczkę na szydełko)
I przeciągamy szydełko przez 2 oczka! (tu jest właśnie różnica między półsłupkiem nawijanym a słupkiem),

robimy kolejny narzut i znów przeciągamy.


Ta daaam!
Oto on Słupek 😀

I jak? Poszło?

Oczywiście powtarzamy do końca rzędu

Jeden komentarz

  • Asia z mTower

    Twój wpis na temat lekcji szydełkowania jest niesamowicie pomocny dla początkujących oraz dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności. Wskazówki dotyczące robienia polskiego słupka nawijanego i słupka wspaniale uzupełniają się i są bardzo przystępne. Wszystko to sprawia, że nauka szydełkowania staje się bardziej przyjemna i łatwiejsza do zrozumienia. Dzięki takim omówieniom podstawowych technik, jak te, nowi entuzjaści rękodzieła mogą zacząć tworzyć piękne dzieła od razu. Doceniam Twój wkład w edukację w dziedzinie szydełkowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *